Tags:

O czym jest Obsesja?

Obsesja jest historią skupiającą się na Louise mieszkającej w Nowym Jorku. Jej marzeniem jest zostanie pisarką przed trzydziestką. Jej życie ulega zmienia, kiedy poznaje Lavinię.  Louise dzięki Lavinii wchodzi do świata nowojorskiej elity, gdzie poznaje Rexa; byłego partnera Lavinii oraz resztę bogatych przyjaciół. Aby zachować przychylność Lavinii Louise zakłada maskę. Życie głównej bohaterki zmienia się, kiedy w ciągu jednej nocy Lavinia. Louise postanawia przejąć tożsamość zmarłej.

Postacie z Obsesji

Louise jako kobieta została przedstawiona przez autorkę jako postać o niskim poczuciu wartości. Przejawia się to w relacji między nią a Lavinią, która przyczynia się do tego, że Louise nadużywa alkoholu i narkotyków. Chcąc przypodobać się Lavinii, Louise spędza z nią dnie i noce na zabawie i poznawaniu jej przyjaciół. Skutkuje to najpierw jednej a później drugiej pracy. Główna bohaterka z czasem zakochuje się w Rexie, który odwzajemnia jej uczucia.

Louise nosi brzemię pod postacią tajemnicy, która wyniszcza ją psychicznie. Sama jej postać ukazuje nam, jakie problemy powoduje niskie poczucie niskiej wartości. W przypadku Louise nawiązała ona toksyczną relację z Lavinią, która cechowała się lekkomyślnością i egoizmem.

Spośród ważniejszych postaci w Obsesji jest Rex, który był kiedyś w związku z Lavinią. Louise będąc z nim, czuję się winna, mając świadomość, że ukrywa przed nim tajemnicę związaną z Lavinię. Rex, jako postać jest oparciem psychicznym dla Louise, która ostatecznie wyznaje mu tajemnicę dotyczącej śmierci Lavinii.

Należy wspomnieć o młodszej siostrze Lavinii imieniem Cordelia. Cechuje ją opanowanie, pracowitość oraz wytrwałość. Jest ona osobą wierzącą, która zamierza dostać się do dobrej chrześcijańskiej szkoły. Jako siostra Lavinii stara się dowiedzieć, co się z nią stało.

Zakończenie

Louise przez narastającą presję decyduje się zmienić kolejny raz tożsamość. W ostatnim rozdziale główna bohaterka znika w tłumie ludzi. Resztę historii można sobie dopowiedzieć. Czy historia zaskakuję? Osobiście były momenty, które wywarły na mnie wrażenie a końcówka książki zapadła mi w pamięć. Całościowo historia jest spójna, jednak nie spowodowała ona chęci we mnie, aby ponownie przeczytać książkę. Louise, jako postać jest mało interesująca, a Lavinia spowodowała we mnie irytację.

Categories

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *